Ustaw jako stronę startowąDodaj do ulubionychKontaktMapa stronyKanał RSS

W przededniu XX Światowego Dnia Chorych 10 lutego 2012 roku z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym (Ojcowie Kamilianie) i Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galeria Porczyńskich w Warszawie o godz. 19.00, odbędzie się uroczysta "Gala Nagrody Św. Kamila".

Gala, Nagroda, Świętego, Kamila, 2012

Gala Świętego Kamila 2012 w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28/02/2012; 15:44.

   


W przededniu XX Światowego Dnia Chorych 10 lutego 2012 roku z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym (Ojcowie Kamilianie) i Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej w Muzeum Kolekcji Jana Pawła II - Galeria Porczyńskich w Warszawie o godz. 19.00, odbędzie się uroczysta "Gala Nagrody Św. Kamila".

Nagrody św. Kamila 2010

Co roku nagroda przyznawana jest w obszarze i dziedzinach związanych z pomocą udzielaną ludziom chorym w zakresie: "pracownicy służby zdrowia, fundacje, instytucje, stowarzyszenia i organizacje, dziennikarze i twórcy życia publicznego", a także przyznawana jest coroczna "Nagroda Specjalna - Św. Kamila" za całokształt dokonań w tej dziedzinie. W tym roku nagrody zostaną przyznane: "ZA SZCZEGÓLNĄ OPIEKĘ I TROSKĘ NAD OSOBAMI STARSZYMI".

Galę uświetnią swoją obecnością przedstawiciele najwyższych władz kościelnych i państwowych, m.in.: Pani Prezydentowa Anna Komorowska, Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybp Celestino Migliore, Prymas Polski Arcybp Józef Kowalczyk, Minister Zdrowia Bartosz Arłukowicz, Liderzy Organizacji Pacjentów, parlamentarzyści i zaproszeni goście.

Uroczystość "Gala św. Kamila" wzbogacił koncert charytatywny Waldemara Malickiego oraz Filharmonii Dowcipu.

Filharmonia Dowcipu

Zespół Filharmonii Dowcipu znany jest z przygotowywania oryginalnych widowisk muzycznych, prezentujących utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w nowych aranżacjach. Nowoczesny sposób wykonania utworów operowych i symfonicznych cieszy się duży zainteresowaniem odbiorców, dzięki czemu Filharmonia ma duży wkład w promowaniu muzyki klasycznej w Polsce. To klasyczna muzyka przeniesiona do XXI wieku. Widowisko muzyczne opowiedziane przez wybitnych instrumentalistów i wokalistów klasycznych językiem współczesnego człowieka, z największymi hitami operowymi i symfonicznymi brzmią niczym przeboje napisane dzisiaj, a grane przez ten jedyny na świecie, niezwykły zespół, tworzą wybuchową mieszankę emocjonalną. Bo jak można się nudzić przy samych przebojach. To najbardziej żywiołowe i temperamentne widowisko muzyczne w Polsce, a pewnie i na świecie - tylko nie cały świat jeszcze o tym wie.

Filharmonia Dowcipu pierwszy koncert zagrała 26 lutego 2007 roku w Kino Teatr Bajka w Warszawie, a od początku istnienia ponad 200 koncertów w całej Polsce. Wakacyjna Filharmonia Dowcipu była trzykrotnie transmitowana na żywo z Mrągowa w 2007, 2008 i 2009 roku przez TVP. Znalazła się wśród najchętniej oglądanych letnich programów w TV. W ciągu trzech lat siedmiokrotnie zapełniła Salę Kongresową Tworzyła program telewizyjny "Co tu jest grane?", a następnie program telewizyjny "Laskowik i Malicki, niedziela wieczór", który bił rekordy oglądalności. W sumie około 40 godzin programów.

Zobacz także:
Stronę wyświetlano 8381 razy
od 8 lutego 2012 roku.
1998-2018 (C) Kamilianie & Krzysztof Gawliczek.